Novinky

KANALIZACE AKTUÁLNÍ INFORMACE

informace z SVS:

Zahajujeme cca 2.5.23 ul. Na Svahu. Z důvodu opravy mostu ŘSD nám přes ul. Rychnovská vede objízdná trasa. Z toho důvodu v ul. Rychnovská začneme cca po opravě mostu což by mělo být 15.8.23. začneme úsekem od kruháče po křižovatku ul. Dělnická. Rekonstrukce se týká pouze stok, vodovodních řadů a pouze přepojení přípojek. Rozsah je v délce toho co dělali loni plynaři kteří měli jít do toho letos s námi.

Druhá etapa je od ul. Dělnická do zatáčky ul. Pražská
bude se realizovat v termínu 04-2024.

plánek rekonstrukce

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU

Do poslední chvíle jsme čekali, jestli bude dovoleno rozsvítit vánoční strom před Kulturním domem v Kokoníně, s doprovodným kulturním programem, ale díky nařízením a zákazům bohužel jako minulý rok, musíme rozsvítit pouze strom bez jakéhokoliv doprovodného programu.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu Grechovi za zapůjčení plošiny a pomoc se sundáním starého osvětlení z již doslouženého stromu na Rychnovské ulici.

V deštivém víkendu jsme za pomoci členů osadního výboru a spolku MyKokonín, navěsili v rámci našich možností ( žádná strojní technika jako plošina apod. zde nebyla možná ) strom před Kulturním domem.

Strom se rozsvítí jak bylo avizováno v sobotu v 18:30 .

Děkujeme za pochopení a snad příští rok už bude situace kolem koronaviru tak nějak lépe připravena a zvládnutá aby se rozsvícení  i doprovodný program konal tak, jak jsme byli zvyklí.

Přejeme vám příjemné prožití adventní doby v klidu a rodinné pohodě.

ONLINE KAMERA NA KOKONÍN

V Kokoníně jsme ve spolupráci se spolkem ČSOP Kokonín a  společností Grepa networks, která zdarma poskytla superrychlé připojení do internetu, spustili webkameru.

Podrobnosti

Popis výhledu

Kamera je orientována zhruba na jihozápad. V přední části vidíme zástavbu Kokonína, která se rozprostírá na levém i pravém břehu Mohelky, která údolí zformovala. Na obzoru vidíme ve středu Bienertův vrch (5,7 km), vpravo od něj Javorník (7,5 km).

výhled na www.peakfinder.org